איך תנקו את השטיח שלכם בצורה מושלמת:

 שטיח הוא דרך מצוינת להפיח חיים בבית שלכם, אבל בגלל שהוא מבלה את חייו במפלס הכי נמוך בחדר, לשטיח שלכם יש את הפוטנציאל הכי גדול להתלכלך מבלי שאפילו תשימו לב לכך.
איגדנו כל מה שצריך לעשות בשביל לשמור על השטיח נקי ולהאריך את חייו/לשמור עליו לאורך זמן.

מבנה האריג של השטיח שלכם, מורכב הרבה יותר ממוצרי טקסטיל פשוטים כמו שמיכות או בגדים. אם נוסיף על זה את העובדה שהם ממוקמים בפוזיציה שלכוח המשיכה יש את ההשפעה הכי גדולה עליה,
השטיח שלכם צובר לכלוך ואלרגנים לאורך זמן מבלי שבכלל תוכלו לראות זאת, וזה בלי לדבר בכלל על פוטנציאל הכתמים בבית עם ילדים או חיות מחמד.

לרמת הניקיון של השטיח שלנו יש גם השפעה על הבריאות שלנו, ויעידו על כך בעלי האלרגיות השונות. לכן ניקיון השטיח זה לא משהו שנרצה 'לחפף' בו. תחזוקה שוטפת של השטיח היא לא דבר יותר מדי מסובך,
והיא דורשת מספר פעולות שניתן לבצע לצד הניקיון הכללי של הבית כדי שתוכלו ליהנות מהשטיח שלכם לאורך זמן.

 

 

טיפ #1: ניקוי שגרתי של אבק וחול

הרבה חול ואבק הנמצאים באוויר יכולים להצטבר בין הסיבים של השטיח ולהגיע עד לבסיס שלו. הדבר המומלץ ביותר שגם מאפשר נקיון יסודי יחסית ולא שוחק את השטיח הוא לשאוב עם שואב אבק.
הוואקום שהשואב מפעיל מצליח להוציא את רוב הלכלוך ששוקע בתוך הסיבים של השטיח. לא כולם יודעים, אבל כדי להוציא כמה שיותר לכלוך צריך לשאוב משני צידי השטיח. עם זאת,
דעו שגם שימוש יתר בשואב אבק על סיבים מסוימים יכול להזיק להם, לכן אנחנו ממליצים לשאוב רק אחת לשבוע. נוסף לזה, מומלץ גם להפוך את השטיח מדי פעם ליום או יומיים ולדרוך עליו כדי להוציא את החול שהצטבר ולא נשאב.

ממה כדאי להימנע?

שימוש במטאטא על השטיח. פעולת הטאטוא לא בהכרח מוציאה את הלכלוך מתוך השטיח, אלא דווקא מפזרת אותו יותר בין הסיבים ומשיגה תוצאה הפוכה ממה שאתם רוצים.
גם פעולות שפשוף אגרסיביות עלולות לפגוע בסיבים של השטיח ואף לעקור אותם ממקומם.

                                                                                                                             

 

טיפ #2: מניעת בלאי

שטיחים הם כמו שק חבטות פסיבי - בגלל המיקום שלהם על הרצפה, במיוחד אם מדובר בחדר עם הרבה תנועה, הם סופגים מאיתנו הרבה מאוד מכות. אבל כשאנחנו אומרים "מכות" אנחנו יותר מתכוונים לדריכות.
למעשה, בכל פעם שאנחנו מפעילים משקל על השטיח, אנחנו גורמים לסיבים שלו להידחס יותר. כך יכולים להיווצר שקעים בתוך השטיח, במיוחד במקומות קבועים בהם אנחנו דורכים יותר,
כמו למשל קרוב לספה בסלון. אז איך אפשר למנוע היווצרות שקעים שכאלו? פשוט מאוד - פעם בחודש יש לשנות את כיוון הנחת השטיח על הרצפה. כמו כן,
אם יש רהיטים שלוחצים על השטיח - הדבר אפילו יכול להזיק להם יותר כיוון שהלחץ מופעל עליהם 24/7. גם כאן הדבר המומלץ הוא לשנות את כיוון הנחת השטיח או להזיז את הרהיטים בכמה סנטימטרים, כדי להימנע משקעים ובלאי.

ממה כדי להימנע?

בגדול שטיחים נועדו בשביל שידרכו או יישבו עליהם, לכן אין יותר מדי מנוס מהפעלת לחץ על השטיח מדי פעם. עם זאת, אפשר להימנע מלהניח רהיטים על השטיח כדי שלא יווצרו בו שקעים במקומות קבועים.

 

 

 

טיפ #3: הסרת כתמים טריים

ללא ספק זהו אחד הסיוטים הכי גדולים של כולנו. שטיחים בסלון הכי מועדים לפורענות בהיבט הזה, בגלל התנועה הרבה שיש בחלל הספציפי הזה בבית. במקרה הזה, כתמים פוטנציאליים יכולים להיות לא רק כתמי אוכל ושתייה,
אלא גם כתמים שנובעים מעצם הדריכה שלנו על השטיח עם נעליים או כפות רגליים מלוכלכות.

בגלל חלון הזמן הקטן שיש לנו לנקות כתמים מאסיביים, מדובר בסיטואציה מלחיצה לכל הדעות. כדי להסיר אותם עד כמה שאפשר ולמנוע את התפשטותם בזמן הקריטי אחרי ההיווצרות,
הדבר הכי טוב שאפשר לעשות הוא לטפוח על הכתם באמצעות מגבת לבנה נקייה. אם יש לכם ספוגית לחה - יותר טוב! 

ממה כדאי להימנע?

אל תשפשפו את הכתם! אפקט השפשוף רק יעזור לו להתפשט. קחו בחשבון שאם תשתמשו במגבת רטובה על הכתם, יכול להיות שכך תיצרו כתם נוסף על השטיח, לכן חשוב להשתמש במגבת יבשה או מעט לחה.

טיפ #4: הסרת כתמים עיקשים

בגלל שכל סוג אריג שונה במהותו מאחרים, לכל אחד יש שיטה מומלצת יותר לנקיון, ולכן חשוב מאד שתקשיבו להוראות היצרן בכל הנוגע להסרת כתמים.
בשוק קיימים הרבה מאוד חומרים ייעודיים לצורך המשימה הזאת, לכן יש לבדוק לפני שקונים אחד האם הוא מתאים לשטיח שלכם. במידה ובחרתם להשתמש בחומר לניקוי כתמים,
יש להתיז אותו על גבי הכתם ולשפשף בעזרת מברשת דחוסה. אחרי ששיפשפתם עם החומר, יש לחכות עד שהחומר ימוסס לאט לאט את הכתם, ולאחר מכן לספוג את הלכלוך עם מגבת לחה בתנועת ניגוב.
ניסיתם להסיר את הכתמים ולא הצלחתם או שאתם סתם מתעצלים? תמיד תוכלו להיעזר בשירות ניקוי שטיחים מקצועי. להם יש את כל הידע והניסיון ויוכלו להתמודד עם כל כתם עיקש.

ממה כדאי להימנע?

דרך נוספת שאפשר לנקות איתה כתמים מהשטיח היא באמצעות מכשיר קיטור. עם זאת, השיטה הזאת פחות מומלצת עבור כל אחד,
כיוון שהיא מרטיבה את השטיח ואז יש לייבש אותו באופן יסודי כדי למנוע היווצרות טחב או עובש בין הסיבים. לשטיחים עם מבנה אריג מורכב לוקח באופן טבעי יותר זמן להתייבש.

שמירה על שטיח נקי - זה מאסט!

אז עכשיו כשאתם יודעים איך לנקות את השטיח, אפשר לראות כמה זה פשוט.

בסופו של דבר מה שקובע איך תנקו את השטיח זה לא רק סוג הלכלוך, אלא גם סוג האריג וההנחיות המומלצות של היצרן. מן הסתם, שטיחים עם מבנה אריג פחות צפוף דורשים ניקוי קל יותר משטיחים בעלי מבנה מסיבי.
מה שכן, אנחנו ממליצים גם לשלוח את השטיח אחת לשנה לניקוי יסודי בחברה המתמחה בניקוי שטיחים.

אם הגעתם לכאן כי אתם שוקלים לקנות שטיח חדש לאחד מהחללים בבית ורוצים להיערך לקראתו מבעוד מועד, הכי כדאי לכם לתאם איתנו פגישה
כדי שנוכל לעזור לכם בצורה הכי טובה שאפשר לבחור את השטיח שהכי מתאים לכם ולצרכים שלכם.

כל שטיח שלנו מגיע עם תעודת אחריות הכוללת גם הוראות טיפול וניקוי עם המלצות לפי סוגי כתם.