עובדות שלא ידעתם על ריצוף באמצעות פי.וי.סי -PVC / LVT

LVT בדוגמת עץ טבעי (דמוי פרקט) מיועד לכל חדרי הבית כולל מטבח וחדרי רחצה. ניתן לשטיפה במים ללא חשש.

לוחות ה-LVT מגיעים בגודל ובמראה של פרקט. בחלק מהדגמים קיים דבק בתחתית הלוח המאפשר הרכבה עצמית ללא צורך בבעל מקצוע. בדגמים אחרים חיבור הלוחות הוא בשיטת ה"קליק" בדומה להתקנת פרקט.

הלוחות ניתנים להדבקה/התקנה על ריצוף רגיל, קרמיקה, פרקט ובטון.

LVT הוא למעשה ראשי תבות של המונח:  Luxury Vinil Tiles

רבים ממשיכים לכנות חומר זה בשמו הנוסף: PVC.

ה- PVC או בשמו המלא: פוליווניל כלוריד התגלה כבר בשנת 1835, אך הכנסתו לשימוש מסחרי נמשכה מספר לא מבוטל של שנים, בעיקר בגלל קשיים בעיבוד החומר שהיה אז פריך ושביר. רק בשנת 1926 ואלדו סימון מחברת גודריץ' הצליח להפוך את ה-PVC לחומר ידידותי לשימוש בזכות ערבובו עם תוספים שונים.

בתחילה שימש הפי.וי.סי לריצוף תעשייתי בלבד ובמיוחד לריצוף מעבדות, אזורי מסחר, גני ילדים וכדומה, אך כיום הודות לחידושים הטכנולוגיים הרבים בתחום, וכמו מוצרים תעשייתיים רבים – הפי.וי.סי מחובק בחום גם על ידי המגזר הפרטי.

כיום ה-PVC נחשב לבעל ערך רב בתעשיית הבנייה - כמחצית מכמות ה-PVC מיועדת לשימוש בענף זה והוא משמש לציפויים פנימיים וחיצוניים של מבנים. ה-PVC בצורתו הרכה משמש גם לייצור צינורות, ריפודים, בדים ולציפוי רצפות כמובן.
השילוב בין גמישות החומר לבין מחירו הנוח, הפך את הריצוף באמצעות פי.וי.סי לאופציה לגיטימית ביותר לא רק במוסדות ציבור אלא גם בבתים פרטיים. אופציה זו הפכה לפופולרית במיוחד כאשר היום ניתן לרכוש פי.וי.סי במראה פרקט עץ טבעי ברשת כרמל FLOOR DESIGN.

יתרון נוסף לפי.וי.סי דמוי הפרקט בחלק מהדגמים הוא האפשרות להרכבה עצמית, ללא סיוע של בעל מקצוע, משום שבתחתית כל לוח PVC קיים דבק.

ה-PVC נעים מאוד לדריכה, סופג רעשים (בעל דריכה שקטה) והוא גם אנטי סטטי ולכן הוא נחשב לבטיחותי מאוד בחדרים שיש בהם כמות גדולה של מכשירים חשמליים.

שטיפה במים ללא כל חשש

בניגוד לרצפת פרקט עמידות ה-PVC מאפשרת את שטיפתו במים ללא כל חשש, אך אפשר גם לנקותו עם מטלית רטובה וסבון משום שניתן להסיר ממנו כתמים בקלות ללא צורך בשפשוף. הפי.וי.סי שמגיע היום במגוון דרכים: לוחות, גלילים או אריחים נחשב לחומר בעל יכולת עמידות גבוהה.

בניגוד לריצופים אחרים הדורשים הוצאת ריצוף קודם והשטחת המשטח באמצעות בעל מקצוע, את הפי.וי.סי דמוי הפרקט ניתן להדביק על ריצוף קרמיקה, פרקט או בטון ללא הכנה מוקדמת.

התאמה מלאה לסגנון העיצוב

כיום ניתן למצוא פי.וי.סי במגוון רחב מאוד של צבעים ומרקמים, כך שה-PVC יכול להתאים לא רק לסגנון העיצוב התעשייתי אלא גם לסגנון העיצוב המודרני ואפילו המינימליסטי כמו לדוגמה פי.וי.סי בגוון אפור עדין לריצוף כל חלל המגורים.
ריצוף באמצעות פי.וי.סי איכותי יכול להחזיק מעמד כ-20 שנה ואף יותר. כאשר ה-PVC מאבד מהברק שלו, מומלץ לבצע פוליש עם וקס כדי להחזיר לו את מראהו המבריק ותוך כדי להגן על השטח משריטות וכתמים עתידיים.
בריצוף באמצעות פי.וי.סי חשוב לבחור במוצר איכותי שרמת השחיקה שלו תהיה גבוהה במיוחד ושהוא יהיה עמיד בפני לחות ובפני מים. חשוב גם להקפיד שהפי.וי.סי עומד בתו התקן המחמיר ביותר ושהוא עמיד בפני אש.
לא בטוחים בנוגע לריצוף באמצעות פרק פי.וי.סי?

אתם מוזמנים להתייעץ עם אחד מהמומחים של כרמל FLOOR DESIGN ולקבל את כל התשובות בו במקום.